Київ - моє улюблене місто Екскурсії Автобусна екскурсія "Київські печери"

Автобусна екскурсія "Київські печери" Архів

Автобусна екскурсія

Екскурсовод: Владислав Дятлов

Екскурсію просять повторити: 0

Початок екскурсії: метро Арсенальна, біля гармати

Бронь місць в автобусі здійснюється при внесенні оплати. Після реєстрації на екскурсію, в перебігу дня, Вам прийде SMS повідомлення і на Email, де буде вказано номер рахунку, на який потрібно внести оплату в розмірі 450 грн/люд.

За 2 дні до проведення екскурсії Вам буде вислано контактні дані екскурсовода, марка і номер екскурсійного автобуса.

«Київські печери» - тема, популярна з кінця 16 століття: саме тоді почалося масове паломництво до печер Києво-Печерської Лаври, і словосполучення «Київські печери» мало на увазі, спочатку, тільки їх (приблизно в той же час - відкрили Римські катакомби). З середини 19 століття, «Київські печери» - це вже не тільки Лаврські, а й «Пироговські» (або «Гнилецькі», в урочищі «Церковщина»), а також «Китаївські» (в урочищі «Китаєво») і «Нікольський» (або «Іванови», знайдені у нинішнього Дніпровського спуску, але, на жаль, знищені). З початку 20 століття - в «сузір'я» додалися ще «Звіринецька» (в місцевості «Звіринець»).

«Чи правда, що доступна для відвідування частина Лаврських печер - це тільки "вершина айсберга", "підводний" масив якого приховує коридори до Почаєва, Чернігова, Донецького Святогір'я і львівських Печора?» «А навіщо копали стільки печер?» «І як виживали Печерник (особливо" затворники ")?» «Чи всі лаврські мощі святих в печерах - висохлі тіла?» «Чи знаходили в печерах скарби?» «Як в печери Лаври потрапив Ілля Муромець, і хто він: справжній богатир з билин, або тезка героя?»

Наше 6-годинна подорож дасть нам більше, ніж тільки відповіді на ці питання: відвідавши чотири печерних пам'ятника (в Лаврі, на Звіринці, в Китаєво і Церковщині), доповнюють один одного, - ми порівняємо їх, простежимо еволюцію «печерного Києва» і відкриємо для себе його багатоликість! ... Дізнаємося про приховані від очей відвідувачів Лаври «вулиці Нестора Літописця» і «Балтійської печері», замурованих криптах і локулах, похованнях під чавунними статями Ближніх Лаврських печер, вмісті таємничих «затворів». А ще: про найвищу печерної церкви Києва, рекордному числі печерних поверхів, унікальних зернових ямах і справжніх житлових келіях, - про все, чого вже не залишилося в Лаврських печерах (всупереч їх «зоряному» статусу) ...

10.00 - 10.15 Збір групи біля станції метро «Арсенальна»
10.15 - 10.30 Трансфер до Києво-Печерській Лаврі
10.30 - 11.30 Відвідування Ближніх лаврських печер
11.30 - 11.45 Трансфер до Звіринецьким печер
11.45 - 12.45 Відвідування Зверінецких печер
12.45 - 13.00 Трансфер в урочищі «Китаєво»
13.00 - 14.00 Огляд печерного Китай-гори
14.00 - 14.15 Трансфер в урочищі «Церковщина»
14.15 - 15.15 Огляд печер «Церковщини»
15.15 - 16.00 Повернення до станції метро «Арсенальна»

Всі печери знаходяться на територіях діючих православних монастирів, тому для максимально повного огляду печер важливо дотримуватися церковний дрес-код (в Лаврських печерах є короткий туристичний і максимальний паломницький маршрути). У Зверінецких і Церковщінскіх печерах забороняється торкатися руками до земляних поверхонь, підносити близько до них полум'я свічок, смикати звисають коріння рослин.

Коментарі (1):

  • 12.06.2021, 16:10:15

    Спасибо лучшему экскурсоводу Киева и Украины Владиславу Дятлову за такое интересное и познавательное путешествие . Искреннее рекомендую экскурсию . С удовольствием поеду ещё раз .


Мій відгук:

x

Получайте расписание интересных экскурсий на свой Email: